Biztonsági ajtók
Az illetéktelen behatolók ellen főként a bejárati ajtók ellenálló képességének növelésével lehet védekezni. Ezt a védelmet azonban nem több zár felszerelésével célszerű erősíteni, hanem a csekély ellenállású bejárati ajtókat biztonsági ajtókra kell cserélni.
A megfelelő biztonsági típus kiválasztása azonban nem is olyan egyszerű, különösen akkor, ha azt gondoljuk, hogy olcsón is lehet betörésálló ajtót vásárolni. Más esetekben pedig az ún. szabványméretű ajtók nem felelnek meg a helyi adottságoknak. A régi bérházakban nem ritka a kétszárnyú bejárati ajtó, amelyet ún. ringlihúzással könnyű kinyitni. Helyükbe csak rendelésre készült és a környezetéhez igazodó változatok jöhetnek számításba. Ilyen esetekben a felső bevilágító ablakokra is azonos figyelmet kell fordítani. A biztonságot növelő ajtócserék tehát nagyon átgondolandók, természetesen nem a cseréjüket, hanem a kivitelük minőségét illetően. Ám hiába masszív és ellenálló a bejárati ajtó, ha mellette van még olyan nyílászáró, amely szinte nem jelent akadályt az illetéktelen behatoló számára. A lakásnak tehát nem csak a fő behatolás frontvonalát kell megerősíteni, hanem egységesen ellenállóvá kell tenni, hogy a minél nehezebb legyen a betörő dolga.
MABISZ minősítések
Elég bőséges ajtókínálatból lehet választani, amelyek természetesen minden esetben kiváló (?) minőségűek, és még ún. MABISZ minősítéssel is rendelkeznek. Mert e nélkül dőreség biztonsági ajtót vásárolni.
Az viszont már nem mindenkor derül ki, hogy az a bizonyos ajtó a minősítésnek mely fokozatával rendelkezik. A MABISZ minősítés ugyanis több kategóriába sorolja az ajtókat, ami – többek között - 3, 5, 10, 15 percig ellenálló ajtó áttörésgátlást garantál megadott eszközök bevetése mellett. Az 1. kategóriába tartozó, magas, 15 perces betörésgátlású ajtókat pl. a 3 perces áttörésgátláshoz használt eszközökkel (csavarhúzó, kalapács, faék) nem is lehet feltörni. Az 2. és 3. áthatolási kategóriába sorolható ajtóknál már komolyabb bontó szerszámokkal vizsgálták az adott ajtót, és így állapították meg az áthatolásukhoz szükséges időket.
Azt azonban jó tudni, hogy feltörhetetlen ajtó nincs, és ahová rossz szándékkal be akarnak hatolni, azt meg is fogják tenni. A dolgukat azonban a biztonsági ajtókkal jelentősen meg lehet nehezíteni. A betörőknek ugyanis két nagy ellenségük van; az idő és a zaj. Ha egy tapasztalt betörő úgy ítéli meg, hogy normál zajkeltés mellett fél perc alatt nem tud a lakásba bejutni, többnyire keres egy gyengébb ajtót. Ha mégis hozzáfog, akkor hamar feladja.